Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2024

Λιόν – Ολυμπιακός: Ο Ροντινέι υποχρέωσε τον κίπερ των “γκονς” σε φανταστική επέμβαση

Ο Ολυμπιακός είχε την πρώτη του μεγάλη φάση στο “Groupama Stadium” στο 32ο λεπτό, με τον Ροντινέι να κάνει το σουτ με το αριστερό εκτός περιοχής και τον γκολκίπερ της Λιόν να εκτινάσσεται στη δεξιά γωνία του και να διώχνει σε κόρνερ.

Το πρώτο ημίωρο στο “Groupama Stadium” βρήκε τον Ολυμπιακό να παίζει συντηρητικά και να ενδιαφέρεται σε μεγάλο βαθμό για την θωράκιση των μετώπισθων (4-0 οι τελικές, 2-0 εντός εστίας), ωστόσο στο 32ο λεπτό είχε την πρώτη του μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει.

Τότε που ο Ροντινέι ελίχτηκε όμορφα εκτός περιοχής της Λιόν και δοκίμασε το αριστερό πόδι του, με τον γκολκίπερ των λιονέ, Περί, να εκτινάσσεται στην δεξιά γωνία του και να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ.

πηγή: sport24.gr