19:53 Σάββατο 29 Ιουνίου 2024

Νέα ήττα για τη Γιουνάιτεντ

Την ήττα με σκορ 3-2 από την Γιοκοχάμα Μαρίνος γνώρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, παρουσιάζοντας για ακόμη μια φορά αμυντικά κενά.Τελευταία ενημέρωση 23/07/2013, 16:13
Ο Μόγιες επέλεξε να ανακατέψει λίγο την τράπουλα όσον αφορά την 11αδα του. Ο νεαρός Λίνγκαρντ ξεκίνησε πάλι βασικός και δικαίωσε τον Μόγιες αφού εκτός από το τέρμα της ισοφάρισης σε 1-1 στο 19ο λεπτό, ήταν από τους καλύτερους παίκτες του Σκωτσέζου.

Η Γιουνάιτεντ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα πήρε προβάδισμα με αυτογκόλ του Τασίρο όμως στο δεύτερο ημίχρονο η Γιοκοχάμα αντέδρασε και με δύο τέρματα στο 50′ και στο 88′ υποχρέωσε τους «κόκκινους διαβόλους» σε ήττα με σκορ 3-2.

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της Γιουνάιτεντ σε τρία φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας και το σίγουρο είναι ότι ο Σκωτσέζος τεχνικός θα έχει αρκετή δουλειά προκειμένου να βελτιώσει το αμυντικό κομμάτι της ομάδας του.

Μαν.Γιουν: Ντε Χέα – Φάμπιο, Έβανς (Σμόλινγκ), Εβρά – Αντερσον, Κλέβερλι, Ζαχά (Γκιγκς), Λίνγκαρντ (Γιανγκ), Γιανουζάι (Καγκάβα), Φαν Πέρσι (Γουέλμπεκ)